Frankowicze TechnologieStudia prawnicze - czy trudno je ukończyć? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Studia prawnicze - czy trudno je ukończyć?

Studia prawnicze - czy trudno je ukończyć?

Na studia prawnicze decyduje się wiele osób. Nie każdy kto je ukończy chce pracować w zawodzie prawnik. Wiele młodych osób decyduje się na prawo, gdyż sami nie wiedzą co chcieliby robić w życiu, albo tacy, co po prostu kwalifikują się na miejsce, udało się więc skorzystam.


ogrom wiedzy do przyswojenia

Bardzo trudno jest ukończyć prawo. Jest to wiele teorii, którą trzeba wkuć na pamięć! Osoby, które w liceum nie były humanistami, raczej nie powinny wybierać się na ten kierunek! Warto zauważyć, że najwięcej studentów prawa rezygnuje w pierwszym roku studiów! Profesorzy specjalnie ustawiają duży nakład materiału, aby sprawdzić studentów. Nie jest to perfidne zachowanie profesorów, oni po prostu chcą dać wielu osobom do zrozumienia, że dla nich lepiej jest wybrać inny kierunek.

licz siły na zamiary

Przecież profesorzy sami na początku nie mają pojęcia o tym, kto ze studentów nadaje się na prawo, a kto nie. Muszą ich sprawdzić, a najlepsze będzie nałożenie ciężkich tematów, aby sami zrozumieli co jest dla nich ważne. Wiadomo, że osoby, które nie potrafią zapamiętać dat, praw, konstytucji czy ustaw, nie będą w stanie pojąć wszystkich innych ważnych rzeczy, których będą się uczyć przez kolejne lata! Prawdziwi studenci prawa powinni wiedzieć na co się szykują i z czym muszą się liczyć! Studia prawnicze nie wszyscy kończą z wyróżnieniem, ale wiele osób ma do tego predyspozycje. Ważne jest to, żeby się prawem interesować, bo jeśli nas to nie interesuje, to ani się go nie nauczymy, ani nie będziemy pracować w tym kierunku, a czy jest sens uczyć się kilka lat, żeby później z tego nie skorzystać?

Dodaj komentarz

Patrycja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

W przyszłym roku planuję zacząć studiować prawo.


Najciekawsze artykuły o kredytach w frankach

Podobne artykuły - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Interesująca publikacja.
Zawarcie odpowiedniej umowy jest najważniejszą kwestią w...
Rozmowa kwalifikacyjna bywa stresująca, jednak opanowanie to...
Mój były mąż ma ograniczone prawa rodzicielskie. Dzięki...
W takich sytuacjach dobrze jest sięgnąć po pomoc prawnika,...
Wiele się dowiedziałam o upadłości konsumenckiej,...
porada: Prawo cywilne
Prawo to niesamowicie trudny kierunek studiów.
Cenne wskazówki dla studentów prawa.