Frankowicze TechnologiePrawo cywilne Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Prawo cywilne

Prawo cywilne

Prawo od wielu lat jest najbardziej popularnym kierunkiem studiów. Ale jaki wybrać kierunek studiów, by nie omylić się w wyborze, to pytanie, które zadają sobie każdego roku maturzyści. Młodzi ludzie zdają sobie sprawę z tego, że każda uczelnia ma swój własny program nauczania. Jeśli wybierzemy prawo, to na pewno przedmiotami obowiązkowymi będzie historia prawa, czy prawo rzymskie, prawoznawstwo itd. To one wprowadzają młodego człowieka w świat aktów i niezrozumiałych pojęć prawniczych.


popularna gałąź prawa

Na drugim roku studiów studiujący prawo poznają główne gałęzie prawa np. prawo cywilne, administracyjne, karne, konstytucyjne, pracy i prawo gospodarcze oraz handlowe.  Ale to nie wszystko, bo do tego dochodzi jeszcze prawo międzynarodowe, publiczne czy wspólnoty europejskiej. Najbardziej popularną gałęzią prawa jest prawo cywilne. Pojęcie tego prawa wywodzi się bezpośrednio z prawa rzymskiego i odnosi się do obywateli danego państwa. Prawo cywilne należy do tzw. prawa prywatnego. Do tej gałęzi prawa wlicza się także prawo handlowe oraz prawo rolne, którego głównym zadaniem jest regulowanie stosunków prawnych w rolnictwie.

zasady prawa cywilnego

Prawo cywilne posługuje się pewnymi zasadami i są to m.in., zasada ochrony dziecka poczętego, zasada równości, zasada ochrony dobrej wiary , czy zasada odpowiedzialności za szkodę. Jeśli weźmiemy do ręki kodeks cywilny to zauważymy, że dzieli się on na sześć rozdziałów. Pierwszy to część ogólna i potem kolejno: prawo rzeczowe, prawo o zobowiązaniach, prawo rodzinne, prawo spadkowe oraz prawo autorskie i wynalazcze. Ale czy pięć lat studiów jako prawnik wystarczy, by zyskać odpowiednią wiedzę z zakresu prawa?

Dodaj komentarz

Edyta
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Prawo to niesamowicie trudny kierunek studiów.


Najciekawsze artykuły o kredytach w frankach

Podobne artykuły - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Interesująca publikacja.
Zawarcie odpowiedniej umowy jest najważniejszą kwestią w...
Rozmowa kwalifikacyjna bywa stresująca, jednak opanowanie to...
Mój były mąż ma ograniczone prawa rodzicielskie. Dzięki...
Wiele się dowiedziałam o upadłości konsumenckiej,...
porada: Prawa kobiet
Dzisiaj nadal często zdarzają się niechciane zachowania...
Cenne wskazówki dla studentów prawa.
W przyszłym roku planuję zacząć studiować prawo.