Frankowicze TechnologieObowiązki i prawa najemcy Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Obowiązki i prawa najemcy

Obowiązki i prawa najemcy

Jakie mamy obowiązki i prawa jako najemcy czy wynajmujący mieszkanie? Z pewnością najważniejsze jest spisanie umowy. W niej możemy zawrzeć wszystko, co będzie nas interesować. W umowie najmu mieszkania, obie strony muszą ustalić kilka istotnych spraw. Przede wszystkim utrzymanie mieszkania wynajmowanego.


ważne ustalenia

Możemy jako wynajmujący ustalić z najemcą, że nie ma prawa nic zmieniać w mieszkaniu. Nie chodzi tylko o meble, ale też o kolor ścian itp. Wynajmujący mieszkanie jest zobowiązany do tego, by umożliwić sprawne działanie instalacji (gaz, prąd itp) i urządzeń (takich jak w wyposażeniu mieszkania), związanych z budynkiem. Wynajmujący jest obowiązany też do naprawy instalacji, czy urządzeń związanych z wynajmowanym mieszkaniem, oraz utrzymanie w czystości budynek bądź mieszkanie. Z kolei najemca jest zobowiązany do naprawy takich rzeczy jak podłogi, okna i drzwi, wbudowanych mebli, kabin i wanien, kuchni, osprzętu i zabezpieczeń instalacji elektrycznej, jak również malowanie okien, drzwi, ścian czy sufitów, bądź położenie na nie tapety.

zastrzeżenia

Jednak w umowie możemy sobie zastrzec, że nie chcemy, aby najemca malował nasze ściany! Wynajmujący zawsze może się nie zgodzić ze zmianami jakie wprowadził do mieszkania najemca i poprosić o usunięcie tych zmian i doprowadzenia mieszkania do stanu poprzedniego. W tej sytuacji ciężko jest zrobić najemcy remont, skoro wiemy, że nasz gust jest całkiem inny niż gust wynajmującego, bo po co robić remont, skoro zaraz możliwe, że będziemy musieli wszystko wrócić na miejsce?

Dodaj komentarz

Wiola
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Zawarcie odpowiedniej umowy jest najważniejszą kwestią w trakcie wynajmu mieszkania.


Najciekawsze artykuły o kredytach w frankach

Podobne artykuły - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Interesująca publikacja.
Zawarcie odpowiedniej umowy jest najważniejszą kwestią w...
Rozmowa kwalifikacyjna bywa stresująca, jednak opanowanie to...
Mój były mąż ma ograniczone prawa rodzicielskie. Dzięki...
Zawarcie odpowiedniej umowy jest najważniejszą kwestią w...
Wiele się dowiedziałam o upadłości konsumenckiej,...
Aby zostać dobrym prawnikiem i mieć możliwość pracy z...
Rozmowa kwalifikacyjna bywa stresująca, jednak opanowanie to...