Porada - Kto może założyć kancelarię?

Kto może założyć kancelarię?

Kancelaria to miejsce, do którego zazwyczaj zwracają się osoby z problemem prawnym lub osoby, które mają wkroczyć na drogę sądową i poszukują wykwalifikowanej i doświadczonej osoby, która im poradzi, a nawet wystąpi

Porada - Prawo cywilne

Prawo cywilne

Prawo od wielu lat jest najbardziej popularnym kierunkiem studiów. Ale jaki wybrać kierunek studiów, by nie omylić się w wyborze, to pytanie, które zadają sobie każdego roku maturzyści.

Porada - Prawo powinno chronić obywatela

Prawo powinno chronić obywatela

Prawo ma chronić obywatela, ale czy zawsze tak jest? Czy zawsze prawo jest po dobrej stronie? Kiedy ktoś chce dochodzić swoich praw w sądzie,  musi wynająć dobrego prawnika.

Porada - Absurdy w prawie

Absurdy w prawie

Prawo powinno być jak Robin Hood, powinno stać po stronie poszkodowanych. Nie zawsze jednak musi zabierać biednym, by dawać bogatyma, jednakże to właśnie bogaci ludzie walczą latami w sądach o byle błahostki.

Porada - Nauka na kierunku prawo

Nauka na kierunku prawo

Prawo to obecnie bardzo prestiżowy kierunek studiów. Dziedzina ta jest bardzo szeroka i jeśli decydujemy się na studiowanie na tym kierunku, to musimy być w stu procentach pewni tej decyzji i być przygotowani na bardzo dużo nauki.

Porada - Jak zostać dobrym prawnikiem?

Jak zostać dobrym prawnikiem?

Dobrym prawnikiem może zostać każdy! Wystarczy ukończyć studia prawnicze, które są przepustką do wykonywania tego zawodu.

Porada - Internetowe fora prawne

Internetowe fora prawne

Czy wiesz, że prawnicy też posiadają swoje forum internetowe, na którym ze sobą rozmawiają? Nie są to tylko rozmowy dotyczące prawa, ale też całkowicie inne, bo przecież adwokat Rzeszów to też człowiek!

Porada - Ograniczenie praw rodzicielskich

Ograniczenie praw rodzicielskich

Ograniczenie praw rodzicielskich nie zwalania nikogo z płacenia alimentów na dzieci! Choć wiele osób uważa, że skoro ma ograniczone prawa czy całkowicie odebrane, do dzieci to nie musi już płacić alimentów na

Porada - Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w kancelarii prawnej?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w kancelarii prawnej?

Każda kancelaria prawna zanim zatrudni nowego pracownika, musi odbyć z nim rozmowę kwalifikacyjną. Jest to oczywiste, gdyż dzięki temu dowiadują się czy rzeczywiście osoba taka będzie odpowiednia do pracy w ich kancelarii.

Porada - Obowiązki i prawa najemcy

Obowiązki i prawa najemcy

Jakie mamy obowiązki i prawa jako najemcy czy wynajmujący mieszkanie? Z pewnością najważniejsze jest spisanie umowy.

Porada - Prawo upadłościowe i naprawcze

Prawo upadłościowe i naprawcze

Prawo upadłościowe i naprawcze dotyczy postępowania upadłościowego. Kluczowe problemy jakie zawarte są w tych przepisach prawnych określają między innymi zasady, na jakich dochodzić można roszczeń wierzycieli od dłużników.

Porada - Prawo pracy

Prawo pracy

Będąc zatrudnionym w przedsiębiorstwie typowo produkcyjnym lub stricte przemysłowym, konieczne okazuje się przede wszystkim zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo.

Porada - Kwestie dotyczące prawa rodzinnego

Kwestie dotyczące prawa rodzinnego

Prawo rodzinne dotyczy regulacji stosunków prawnych w rodzinach. Omawiane kwestie reguluje Kodeks rodzinny i opiekuńczy, Kodeks cywilny, a także ustawy szczegółowe.

Porada - Czy warto znać przepisy prawa pracy?

Czy warto znać przepisy prawa pracy?

Prawo pracy jest jedną z gałęzi obowiązującego w Polsce prawa. Koncentruje się ono na regulacjach w odniesieniu do stosunku pracy, które dotyczą konkretnego pracodawcy i konkretnego pracownika.

Porada - Nieznajomość prawa

Nieznajomość prawa

Przepisy zmieniają się bardzo szybko. Nie zapominaj jednak, żeby znać podstawowe prawa, co może obronić Cię przed ewentualnymi problemami.

Porada - Wszystko co musisz wiedzieć o alimentach

Wszystko co musisz wiedzieć o alimentach

Myśląc o alimentach wydaje Ci się, że dotyczy to tylko dawanie pieniędzy na utrzymanie dla dziecka. Dowiedz się znacznie więcej komu należą się alimenty.

Porada - Znajomość podstawowych pojęć prawnych

Znajomość podstawowych pojęć prawnych

Znajomość podstawowych pojęć z dziedziny prawa może być przydatna w wielu dziedzinach życia. Prawo towarzyszy nam bowiem na co dzień w różnych sytuacjach życiowych. Bardzo dobrze jest więc orientować się w pewnych kwestiach prawnych.

Porada - Prawa kobiet

Prawa kobiet

Kobieta ma swoje prawa, które warto znać. Dowiedz się wszystkich aspektach, którymi się zajmuje Prawo chroniące kobiety.

Porada - Jakie są gałęzie prawa w Polsce?

Jakie są gałęzie prawa w Polsce?

W Polsce mamy do czynienia z kilkoma rodzajami prawa, które nazywane są gałęziami. To dość skomplikowany ustrój prawny, który dzieli się na różne kategorie.

Porada - Rekompensata finansowa za uszczerbek na zdrowiu

Rekompensata finansowa za uszczerbek na zdrowiu

Mieszkając na stałe poza granicą Polski, narażeni jesteśmy na różne nieszczęśliwe wypadki, za które należą się nam stosowne odszkodowania, zazwyczaj przyznawane w formie rekompensaty finansowej.

Porada - Polskie kancelarie prawnicze na terenie UK

Polskie kancelarie prawnicze na terenie UK

Zdarzenia losowe, które nierzadko dotykają każdego z nas, pociągają za sobą niezwykle poważne konsekwencje. W związku z tym, wielokrotnie wiąże się to z ogromnymi stratami finansowymi.

Porada - Kto udzieli nam profesjonalnych porad prawnych?

Kto udzieli nam profesjonalnych porad prawnych?

Szukasz profesjonalisty, który udzieli Ci profesjonalnej porady prawnej? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze kancelarii? Przede wszystkim musisz określić rodzaj sprawy, z którą udasz się do adwokata czy też radcy prawnego.

Ostatnio komentowane porady

Interesująca publikacja.
Zawarcie odpowiedniej umowy jest najważniejszą kwestią w...
Rozmowa kwalifikacyjna bywa stresująca, jednak opanowanie to...
Mój były mąż ma ograniczone prawa rodzicielskie. Dzięki...
Zawarcie odpowiedniej umowy jest najważniejszą kwestią w...
Aby zostać dobrym prawnikiem i mieć możliwość pracy z...
W przyszłym roku planuję zacząć studiować prawo.
Rozmowa kwalifikacyjna bywa stresująca, jednak opanowanie to...