Frankowicze BiznesNa jaką pomoc mogą liczyć spółki w dobie koronawirusa? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Na jaką pomoc mogą liczyć spółki w dobie koronawirusa?

Na jaką pomoc mogą liczyć spółki w dobie koronawirusa?

Pandemia koronawirusa oraz związane z nią obostrzenia uderzyły w polską gospodarkę, a przede wszystkim w sektor firm małych oraz średnich. Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o. o. w celu wsparcia mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw z obszaru województwa podkarpackiego przygotował kilka propozycji wsparcia finansowego, które szczególnie teraz jest jak najbardziej potrzebne.


pożyczki płynnościowe

Jedną z opcji są pożyczki płynnościowe, w ramach których będą finansowane wydatki związane z utrzymaniem bieżącej działalności firmy oraz zapewnieniem jej płynności finansowej. Pożyczka dla spółki może zostać udzielona na wynagrodzenie pracowników, w tym składowe należne ZUS i US., wszelkie zobowiązania publiczno-prawne, spłatę zobowiązań handlowych i pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury, jak również inne niezbędne wydatki, które są koniecznie do utrzymania ciągłości działań. Tego typu pożyczki udzielane są przez PFR do 30 czerwca 2021 roku, a najwyższa pożyczka, a jaką może starać się firma wynosi 300 tysięcy złotych.

pomoc lokalnym przedsiębiorcom

Wszystkie działania Podkarpackiego Funduszu Rozwoju mają na celu poprawić płynność finansową firm oraz zrekompensować szkody poniesione w wyniku pandemii, a także ochronić miejsca pracy, które są szczególnie narażone w mikrofirmach oraz MŚP. Pieniądze mają pomóc podkarpackim przedsiębiorcom wrócić na ścieżkę wzrostu po zamrożeniu gospodarki, które nie tylko miało miejsce na wiosnę, ale również widzimy i teraz, jednakże w mniejszym stopniu.

Dodaj komentarz

Alicja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Podkarpacki Fundusz Rozwoju wspiera spółki w czasach koronawirusa.


Najciekawsze artykuły o kredytach w frankach

Podobne artykuły - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Interesująca publikacja.
Zawarcie odpowiedniej umowy jest najważniejszą kwestią w...
Rozmowa kwalifikacyjna bywa stresująca, jednak opanowanie to...
Mój były mąż ma ograniczone prawa rodzicielskie. Dzięki...
W przypadku kiedy ktoś jest laikiem warto udać się po...
Miało być tak pięknie ale się nie udało. Też czuje się...
Ja na początku całej sprawy czułem się, delikatnie...
ja się zdecyduję na na założenie sprawy - nie chodzi o to...