Frankowicze TechnologieKto może założyć kancelarię? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Kto może założyć kancelarię?

Kto może założyć kancelarię?

Kancelaria to miejsce, do którego zazwyczaj zwracają się osoby z problemem prawnym lub osoby, które mają wkroczyć na drogę sądową i poszukują wykwalifikowanej i doświadczonej osoby, która im poradzi, a nawet wystąpi jako pełnomocnik podczas postępowania sądowego. Kancelaria https://www.kancelaria-rzeszow.com/ jest pojęciem dość ogólnym, jednakże można jest rozłożyć na kilka mniejszych pojęć: kancelaria prawna, kancelaria adwokacka oraz kancelaria radcy prawnego. Do której kancelarii udać się w potrzebie?


Kancelaria prawna, czym się wyróżnia?

Kancelarię prawną może założyć każda osoba z wykształceniem prawniczym, a więc nawet osoba, która zakończyła 5-letnie studia prawnicze, jednakże nie złożyła papierów na aplikację oraz nie zdała egzaminu zawodowego. Kancelarię prawną zazwyczaj prowadzi więc osoba, która nie może posługiwać się tytułem adwokata lub radcy prawnego. Coraz częściej kancelarie prawnicze nazywane są np. kancelariami doradztwa prawnego, co wskazuje na to, że można się w nich umówić jedynie na konsultację lub poradę prawną.

Kancelaria adwokacka i kancelaria rady prawnego, jaka jest różnica?

Pracownicy kancelarii adwokackiej oraz kancelarii radcy prawnego nie tylko powinni kojarzyć się z procesami sądowymi, ale również udzielaniem kompleksowych rad, czy np. doprowadzaniem poróżnionych stron do porozumienia przed złożeniem pozwu do sądu. W kancelariach tego typu pracują osoby zajmujące się odmiennymi dziedzinami prawa, dzięki czemu zakres świadczonych usług jest naprawdę spory - można skorzystać z usług jednorazowo, a także poszukiwać osoby, która będzie reprezentowała nas w sądzie. Dobrze wykwalifikowany adwokat to gwarancja odpowiednio przygotowanych dokumentów procesowych, a także jego zadaniem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa klienta. Warto pamiętać, że kancelarię adwokacką może założyć adwokat, który jest zobligowany do wykonywania zawodu w kancelarii indywidualnej lub w spółce, natomiast kancelarię radcy prawnego może, ale nie musi zakładać radca prawny, którego usługi mogą być określane za pomocą umowy o pracę czy inną umowę cywilnoprawną.

Dodaj komentarz

Sylwia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Wiele ciekawych informacji w artykule.


Najciekawsze artykuły o kredytach w frankach

Podobne artykuły - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Interesująca publikacja.
Zawarcie odpowiedniej umowy jest najważniejszą kwestią w...
Rozmowa kwalifikacyjna bywa stresująca, jednak opanowanie to...
Mój były mąż ma ograniczone prawa rodzicielskie. Dzięki...
Mój były mąż ma ograniczone prawa rodzicielskie. Dzięki...
W przyszłym roku planuję zacząć studiować prawo.
Polecam serdecznie kancelarię prawną M.Wojciechowska i...
Niestety nie zawsze prawo stoi po tej stronie co trzeba.